piektdiena, 2014. gada 7. novembris

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa arī Tavā bibliotēkā!

Kas ir Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa?


     Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 18. reizi, Latvijā  - 17. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.   
Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.  
Un Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa var sākties! 
Šogad Nedēļa notiek no 10. - 16. novembrim un pirmdiena, 10. novembris, ir lielā lasīšanas diena. Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļai ir trīs kopējie lasījumi - Rīta stunda pašiem mazākajiem lasītājiem, Krēslas stunda pieaugušajiem, kā arī jau otro gadu tiek piedāvāts lasījums pusaudžiem. Tā kā projektā var iesaistīties ikviena bibliotēka, projekta vadītāji vēletos, lai projektā piedalās pēc iespējas vairāk bibliotēku. 
Un vai šādu -  viena fragmenta kopā lasīšanu dažādās valodās vienlaicīgi vairāk nekā 2000 bibliotēkās nevarētu uzskatīt par neoficiālu pasaules rekordu? 
Visi Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēlas pasākumi ir bez maksas. Vienīgais, kas nepieciešams ir radošums, izdoma un vēlme piedalīties projektā.

 ( Info no http://bibliotek.org/lv/ )

    Tavā - Bērsteles bibliotēkā- Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa notiks pirmo reizi, bet, ļoti ceru, ka ne pēdējo.

    11. novembrī  bibliotēkā būs  Mazo briesmonīšu diena, kad lasīsim par viņiem, prātosim un stāstīsim, zīmēsim un līmēsim...     13. novembrī  bibliotēkā būs Muminu diena, kurā lūkosim, kā muminiem klājās  un kas mums par viņiem zināms.   Lasīsim fragmentu no  Tūves Jansones grāmatas " Tētis un jūra" , centīsimies noskaidrot vai Mumini ir īsti troļļi un, kas tad tie troļļi tādi  īsti ir.


    Visas nedēļas garumā bērni varēs krāsot un darināt savus trollīšus,  apskatīt ziemeļvalstu autoru grāmatas un meklēt troļūs sev apkārt.


    Aicinu arī  jauniešus  nākt uz bibliotēku Ziemeļvalstu nedēļas ietvaros- Jums šogad ļooooti interesants lasāmais - zviedru rakstnieka Stefana Spjuta "Stallo"  ir viena no mūsdienu Ziemeļvalstu literatūras grāmatām, kurā rakstnieks pievērsies troļļu tēmai. Šajā grāmatā viņš aizraujošā un reālistiskā veidā apvieno ziemeļu -  zviedru un sāmu kultūru un troļļu mītus. Grāmata tulkojumos ir iznākusi jau trīspadsmit valstīs, un pēc tās tiek uzņemta arī filma.Gaidu arī  Tevi! Atnāc!

Bibliotekārīte Anita

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana