otrdiena, 2015. gada 27. oktobris

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa 2015Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 19. reizi, Latvijā  - 18. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.   
Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.  
Un Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa var sākties! 
Šogad Nedēļa notiek no 9. - 15. novembrim un pirmdiena, 9. novembris, ir lielā lasīšanas diena. Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļai ir trīs kopējie lasījumi - Rīta stunda pašiem mazākajiem lasītājiem, Krēslas stunda pieaugušajiem, kā arī jau otro gadu tiek piedāvāts lasījums pusaudžiem. Tā kā projektā var iesaistīties ikviena bibliotēka, projekta vadītāji vēletos, lai projektā piedalās pēc iespējas vairāk bibliotēku. 

Info no http://bibliotek.org/lv/Tava, Bērsteles bibliotēka, Ziemeļvalstu nedēļā piedalīsies otro reizi... Jaukas atmiņas virmo gaisā, lēnām gatavojoties arī šogad! Šī gada tēma ir Draudzība. 

Nedēļu sāksim 9.novembrī ar Rīta stundu pašiem mazākajiem- piecus un sešus gadus vecajiem bērniem, kas nāks ciemos uz bibliotēku, lai draudzētos...

10.novembrī bibliotēkā pulcēsies vecāka gada gājuma lasītāji, kas atcerēsies par savām draudzībām, dalīsies piedzīvotajā, aplūkos līdzpaņemtās fotogrāfijas un lasīs par padzīvojušu cilvēku draudzību... Kopīgi piedzīvosim Krēslas stundu!

Arī citās nedēļas dienās nāc uz savu bibliotēku un draudzējies Ziemeļvalstu garā! Gan jau, ka būšu sagādājusi Tev daudz interesanu grāmatu un dažādas citas aktivitātes Tavam priekam! 

Gaidu Tevi ciemos! 


Nav komentāru:

Komentāra publicēšana